Založ si blog

Genocída morálky a zdravého rozumu.

Rok 2012, presnejšie 21.12.2012 má vraj podľa kalendára Inkov nastať koniec sveta. Mám veľké nutkanie si myslieť, že u nás už nastal teraz, aspoň čo sa týka slobody myslenia, rovnosti pred zákonom a úcty človeka k človeku.   Neprerušene tak pokračuje partokracia,úspešne stále válcujúca a znásilňujúca našu ešte stále nezrelú demokraciu. Predčasné  voľby iba potvrdili, že väčšina politikov aj napriek svojim stále vylešteným drahým topánkam a čiernym ponožkám v prenesenom slova mysle  stále nosí svoje ošúchané a vyšmatlané a špinavé politické boty. Avizované zmeny zákona o terstnoprávnej imunite poslancov NR SR, či  zníženia ich počtu, alebo volebného zákona na tri volebné obvody + jeden podľa krajov síce reaguje na požiadavky protestujúcich občanov ale nie je to nič iné ako snaha o akési kozmetické úpravy, zamerané len na ich uchlácholenie. Vládna strana Smer-SD ale ani opozičné strany nemajú a nikdy nebudú mať skutočný záujem o čistú demokraciu. Potvrdil to dnes v TV debate na TA3 aj pán Paška, kedˇ spomenul niekoľko alternatívnych zmien volebného zákona z pomerného na väčšinový, čo by mohlo byť aj pozitívom oproti súčasnosti ak by nebolo to keby : že v skutočnosti ide len a len o zachovanie vlády politických zoskupení – zachovanie partokracie. Niet pochýb o tom, že skutočné a zásadné prelomové zmeny v našej spoločnosti dokážu zmeniť len budˇniektorí mladí politici s progresívnym myslením typu Lipšica, Procházku, Kollára, prípadne aj Matoviča ponajprv vovnútri svojich politických zoskupení a potom aj navonok, alebo kedˇ aj nie, tak potom len nejaké hnutie občanov usilujúcich o zásadné spoločenské zmeny ak  vôbec nejaké vznikne, kedˇ plne pochopia volanie doby – hlas protestujúceho ľudu, ktorý už žiada viac demokracie – čistú demokraciu.

Moc korumpuje a absolútna moc korumpuje absolútne. Aj cez niektoré pozitíva novej štátostrany ako sú snahy o istoty / aké ?? / občanov, solidaritu s chudobnými, daň z luxusu, stavba širokorozchodnej, energetická sebestačnosť cez jadro, stavba diaľnic, rozvoj zaostalých regionov, zvýšenie zamestnanosti a iné som pesimistickým optimistom, či sa to aspoň čiastočne Smeru-SD podarí.  Idú do riešenia najpálčivejších problémov našej spoločnosti,  EU´ a dôsledkov celosvetovej ekonomickej recesie úplne sami čo je veľká odvaha, ale aj zodpovednosť za prípadné úspechy či neúspechy.

Vláda pána Fica bude mať pravdepodobne troch ministrov – nestranníkov. Je to málo alebo veľa ? Zvyšok sú strannícki nominanti prevažne z podnikateľských kruhov, teda boháči ako sa patrí. Nepoznám boháča, čo by súcitil s chudobnými. Inak skoro všetko staronové tvráre, čo už raz dokázali, že to nedokázali. Experimenty na nás občanoch tak budú pokračovať v pomerne nezmenenej podobe. Rád by som veril, že nie ale niečo mi našepkáva, že vláda pána Fica bude úspešne pokračovať v napredovaní dozadu, v lepšom prípade veľmi nezaostanú za spackanou vládou pani Radičovej.

Doterajšie vlády umožnili vycicanie národného bohatstva za 22 rokov patriace nám všetkým len úzkej skupine ľudí vo výške cca 1, 2 biliona Sk. Za úplatkárstvo, podvody a zlodejinu nebol zatiaľ súdený ani jeden politik. Volili sme ako sme volili, každý národ má preto takú vládu akú si zaslúži. Posledne o tom rozhodlo 25 % z oprávnených voličov. Zaslúžilo si to však tých zvyšných 75 % ?!  Na Slovensku pokračuje celospoločenská kríza hodnôt. Spravodlivosť, česť, pravda, slušnosť a morálka v našej milovanej krajine stále vysoko na body prehráva s klamstvom, korupciou, rodinkárstvom, lobizmom, závisťou, zlobou a nečestnosťou. A to je podľa mňa na Slovensku skutočná genocída  morálky a zdravého rozumu. Je to pokračujúci a úplne nefalšovaný spoločenský a politický marazmus.

Podľa starých filozofov, skutočná demokracia – vláda ľudu nastane až vtedy, kedˇ riadenie štátu prevezmú filozofi. Zatiaľ nám vládnu podnikateľia a technokrati. Som pevne presvedčený, že je to  želanie všetkých čestných a morálnych občanov našej krásnej vlasti.

 

Tak leť, leť ty bájny slobody sokol

a ostrým zrakom rozhliadni sa vôkol.

Leť dˇaleko, dˇaleko, ba ešte dˇalej,

ponad hrad, rieku i topoľovú alej.

Nech vzdušné prúdy vysoko ťa nesú,

tak zaleť, zaleť dˇaleko, až tam,

kde sloboda a láska ešte nie sú.

Krajina, kde orly tatranské nelietajú . . .

14.05.2012

Často sa hovorí o nás Slovákoch, že sme národ holubičí. Je to zrejme chabý pokus vykresliť nás ako nositeľov miernych pováh a dobrosrdečnosti. Možno je to tak a možno je to inak. Ak sme viac »

Dobrý deň, Slovensko.

04.04.2012

Vzdialené nejasné obrysy bielych vrcholkov hôr sa strácajú v modravom opare ovenčené zlatistými lúčmi jarného slnka, drozdy veselo spievajú zamilované piesne v bláznivom ošiali chvatného viac »

Záblesk. .. .

18.03.2012

Záblesk, len taký kratučký záblesk demokracie, celkom nepatrný, ako keď zableskne blesk na fotoaparáte. Tak tomu bolo v rokoch meruôsmych v boji za právo Slovákov na sebaurčenie, v roku 1918 viac »

27bulharsko-4x

Zmyli hanbu. Bulhari bojovali proti okupácii Československa

20.11.2018 14:00

Cudzí vojaci pochodovali po Československu, ale krajina mala aj skutočných priateľov, ktorí sa neváhali postaviť proti nespravodlivosti.

saková

Saková si pri trestnom oznámení na organizátorov protestov počká na kontrolu

20.11.2018 13:58

Vopred žiadne závery robiť nechce.

kočner

Kočner ostáva vo väzbe, rozhodol súd

20.11.2018 13:26

O žiadosti Mariana Kočnera o prepustenie z väzby na slobodu rozhodoval Špecializovaný trestný súd v Banskej bystrici.

mária patakyová

Patakyová verí, že sa stihne zvoliť dostatok kandidátov na ústavných sudcov

20.11.2018 13:14

Ombudsmanka pripomenula, že by nebolo vhodné predlžovať funkčné obdobie súčasným sudcom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 25000x
Priemerná čítanosť článkov: 1087x

Autor blogu

Kategórie