Založ si blog

Už sa hryzú. .. II.

             Udalosti posledných dní iba potvrdzujú v akom spoločenskom a politickom marazme sa nachádzame. To ani nie je nejaké bahno, ale doslova hnoj, s ktorým sa oduševnene obhadzujú súčasní politici a ktorý za to, že ich podporujeme čiastočne dopadá aj na nás. Ako sa blíži termín predčasných volieb, tak vrcholí aj ich ošiaľ vo vzájomnom obviňovaní sa z rôznych káuz, klamsiev či podvodov, ba dokonc aj z pochybnej minulosti či popozrivých prepojení zaváňajúcich mafiánstvom alebo nelegálnymi obchodmi. Tieto špinavé prekáračky berú ako vždy masmédiá hladné po senzáciach ako skvelú príležitosť na pritiahnutie čitateľov či divákov, pričom  majú z toho úplne zadarmo zvýšené náklady dennej tlače alebo zvýšenú sledovanosť TV a politici samozrejme zadarmo predvolebnú reklamu. Pokiaľ by išlo len o nejaký lacný cirkus humberto, nebolo by to pre občanov Slovenska až také škodlivé. Ak je však občan hĺbavejší, rýchlo zistí, že politické zoskupenia si tak sami nastavujú krivé zrkadlo a odhaľujú pred ním svoju nahotu, ako v tej rozprávke od H. CH. Andersena, keď kráľovi ušili šaty z ničoho a mistifikovali ho, že sú prekrásne, ale prostý občan to ohodnotil jednoducho po svojom : kráľ je nahý ! 

             Ani sa nedivím tým 30 % spoluobčanov, ktorí sa v prieskumoch vyjadrujú, že nemajú koho voliť. Len tak ďalej, páni politici, pri posledných voľbách neprišlo k urnám 17 % našich spoluobčanov. Vašou skazenosťou a nemorálnosťou neustále toto percento zvyšujete. Vy ste však pokojní a budete zrejme aj vtedy, keď k volebným urnám prídu iba vaše rodiny, kamaráti a známi, však aj to vám bude stačiť, nie ?

            Často si tí prehnitejší, bezcharakternejši a nemorálnejší, čo vedia používať svoje lakte a vlezprdelkovanie, čo bez začerveňania klamú a podvádzajú nielen úrady, súdy ale aj exekútorov tým, že beztrestne neodvádzajú dane a poistné a potom prevádzajú majetok svojich krachujúcich firiem na rodinných príslušníkov, dokonale využívajúc aj tú najmenšiu skulinku v paragrafoch dokážu bez akejkoľvek hamby a  ostychu  okrádať dokonca aj svoju vlastnú rodinu, sa veľmi, ale veľmi hlboko mýlia, keď si myslia, že dobrí ľudia = sprostí ľudia. Božie mlyny melú pomaly, ale iste. A raz, raz, keď ľudia na Slovensku konečne pochopia, kto ich klame a okráda, kto je ich pravý utlačovateľ a trízniteľ, a definitívne s ním zatočia, tak potom zažijú skutočnú demokraciu, skutočnú slobodu, pravdu, spravodlivosť, rovnosť a bratstvo. Tým, že niektorí naši spoluobčania sú stále za zachovanie starých poriadkov si iba kupujú čas, presne tak ako pri dočasnom Eurovale alebo Eurovale 2. Rejtingová spoločnosť Standard & Poor  to dnes iba potvrdila, keď znížila rejting Grécka na úroveň čiastočného bankrotu. Slováci a Slovenky – nechcete počuť, nechcete vidieť, nechcete chápať ? To vás, ako raz povedal Ján Slota :  treba biť po hlavách a kopať do zadku ? Donekonečna budete ohýbať svoje chrbty ? Schizifrenický stav našej spoločnosti mi veľmi pripomína tie tri známe opice.

Krajina, kde orly tatranské nelietajú . . .

14.05.2012

Často sa hovorí o nás Slovákoch, že sme národ holubičí. Je to zrejme chabý pokus vykresliť nás ako nositeľov miernych pováh a dobrosrdečnosti. Možno je to tak a možno je to inak. Ak sme viac »

Dobrý deň, Slovensko.

04.04.2012

Vzdialené nejasné obrysy bielych vrcholkov hôr sa strácajú v modravom opare ovenčené zlatistými lúčmi jarného slnka, drozdy veselo spievajú zamilované piesne v bláznivom ošiali chvatného viac »

Genocída morálky a zdravého rozumu.

01.04.2012

Rok 2012, presnejšie 21.12.2012 má vraj podľa kalendára Inkov nastať koniec sveta. Mám veľké nutkanie si myslieť, že u nás už nastal teraz, aspoň čo sa týka slobody myslenia, rovnosti pred viac »

pariz, protest, demonstracia

Tisíce ľudí opäť demonštrovali v Paríži proti reforme trhu práce

23.09.2017 23:08

Protest zorganizoval ľavicový politik a neúspešný kandidát na prezidenta Jean-Luc Mélenchon.

de Maiziére

De Maiziére: Nemecká kontrarozviedka sleduje členov protiimigračnej AfD

23.09.2017 21:24

Dôvodom sledovania členov Alternatívy pre Nemecko (AfD) je, aby sa zistilo, či na seba v strane nestrhávajú extrémistov s protiústavnými cieľmi.

zena, mexiko, zemetrasenie

Trápenie Mexika pokračuje, krajinu zasiahli ďalšie otrasy

23.09.2017 20:31

Vo chvíli, keď záchranári pokračujú v prehľadávaní trosiek po ničivých utorkových otrasoch, zasiahlo Mexiko ďalšie silné zemetrasenie, tentoraz o sile 6,2 stupňa.

Londýn, práca, Británia, profesia

Londýnčania chcú zachrániť Uber. Petícia má pol milióna podpisov

23.09.2017 16:44

Petícia proti rozhodnutiu úradníkov v Londýne neobnoviť prevádzkovú licenciu spoločnosti Uber získala už 520-tisíc podpisov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 23958x
Priemerná čítanosť článkov: 1042x

Autor blogu

Kategórie