Založ si blog

Už sa hryzú. .. II.

             Udalosti posledných dní iba potvrdzujú v akom spoločenskom a politickom marazme sa nachádzame. To ani nie je nejaké bahno, ale doslova hnoj, s ktorým sa oduševnene obhadzujú súčasní politici a ktorý za to, že ich podporujeme čiastočne dopadá aj na nás. Ako sa blíži termín predčasných volieb, tak vrcholí aj ich ošiaľ vo vzájomnom obviňovaní sa z rôznych káuz, klamsiev či podvodov, ba dokonc aj z pochybnej minulosti či popozrivých prepojení zaváňajúcich mafiánstvom alebo nelegálnymi obchodmi. Tieto špinavé prekáračky berú ako vždy masmédiá hladné po senzáciach ako skvelú príležitosť na pritiahnutie čitateľov či divákov, pričom  majú z toho úplne zadarmo zvýšené náklady dennej tlače alebo zvýšenú sledovanosť TV a politici samozrejme zadarmo predvolebnú reklamu. Pokiaľ by išlo len o nejaký lacný cirkus humberto, nebolo by to pre občanov Slovenska až také škodlivé. Ak je však občan hĺbavejší, rýchlo zistí, že politické zoskupenia si tak sami nastavujú krivé zrkadlo a odhaľujú pred ním svoju nahotu, ako v tej rozprávke od H. CH. Andersena, keď kráľovi ušili šaty z ničoho a mistifikovali ho, že sú prekrásne, ale prostý občan to ohodnotil jednoducho po svojom : kráľ je nahý ! 

             Ani sa nedivím tým 30 % spoluobčanov, ktorí sa v prieskumoch vyjadrujú, že nemajú koho voliť. Len tak ďalej, páni politici, pri posledných voľbách neprišlo k urnám 17 % našich spoluobčanov. Vašou skazenosťou a nemorálnosťou neustále toto percento zvyšujete. Vy ste však pokojní a budete zrejme aj vtedy, keď k volebným urnám prídu iba vaše rodiny, kamaráti a známi, však aj to vám bude stačiť, nie ?

            Často si tí prehnitejší, bezcharakternejši a nemorálnejší, čo vedia používať svoje lakte a vlezprdelkovanie, čo bez začerveňania klamú a podvádzajú nielen úrady, súdy ale aj exekútorov tým, že beztrestne neodvádzajú dane a poistné a potom prevádzajú majetok svojich krachujúcich firiem na rodinných príslušníkov, dokonale využívajúc aj tú najmenšiu skulinku v paragrafoch dokážu bez akejkoľvek hamby a  ostychu  okrádať dokonca aj svoju vlastnú rodinu, sa veľmi, ale veľmi hlboko mýlia, keď si myslia, že dobrí ľudia = sprostí ľudia. Božie mlyny melú pomaly, ale iste. A raz, raz, keď ľudia na Slovensku konečne pochopia, kto ich klame a okráda, kto je ich pravý utlačovateľ a trízniteľ, a definitívne s ním zatočia, tak potom zažijú skutočnú demokraciu, skutočnú slobodu, pravdu, spravodlivosť, rovnosť a bratstvo. Tým, že niektorí naši spoluobčania sú stále za zachovanie starých poriadkov si iba kupujú čas, presne tak ako pri dočasnom Eurovale alebo Eurovale 2. Rejtingová spoločnosť Standard & Poor  to dnes iba potvrdila, keď znížila rejting Grécka na úroveň čiastočného bankrotu. Slováci a Slovenky – nechcete počuť, nechcete vidieť, nechcete chápať ? To vás, ako raz povedal Ján Slota :  treba biť po hlavách a kopať do zadku ? Donekonečna budete ohýbať svoje chrbty ? Schizifrenický stav našej spoločnosti mi veľmi pripomína tie tri známe opice.

Krajina, kde orly tatranské nelietajú . . .

14.05.2012

Často sa hovorí o nás Slovákoch, že sme národ holubičí. Je to zrejme chabý pokus vykresliť nás ako nositeľov miernych pováh a dobrosrdečnosti. Možno je to tak a možno je to inak. Ak sme viac »

Dobrý deň, Slovensko.

04.04.2012

Vzdialené nejasné obrysy bielych vrcholkov hôr sa strácajú v modravom opare ovenčené zlatistými lúčmi jarného slnka, drozdy veselo spievajú zamilované piesne v bláznivom ošiali chvatného viac »

Genocída morálky a zdravého rozumu.

01.04.2012

Rok 2012, presnejšie 21.12.2012 má vraj podľa kalendára Inkov nastať koniec sveta. Mám veľké nutkanie si myslieť, že u nás už nastal teraz, aspoň čo sa týka slobody myslenia, rovnosti pred viac »

most, diaľnica, D3, Valy

Začala sa výstavba D3 Čadca - Bukov-Svrčinovec, potrvá 4 roky

24.01.2017 14:00

Národná diaľničná spoločnosť v utorok oficiálne začala s výstavbou jedného z najpotrebnejších úsekov diaľnice D3.

dubná skala, žilina, martin, doprava

Poškodený most pri Dubnej Skale opravia až v máji

24.01.2017 14:00

Zníženie rýchlosti či zmena v radení pri Dubnej Skale medzi Martinom a Žilinou platí už mesiac a ďalšie tri až štyri s týmito opatreniami musia vodiči počítať.

Black Hawk, vrtuľník, helikoptéra, armáda

Havaroval taliansky záchranársky vrtuľník so šiestimi ľuďmi

24.01.2017 13:45, aktualizované: 13:56

Vrtuľník, ktorý niesol šiestich ľudí, havaroval v hornatej časti stredného Talianska.

počítač, klávesnica, ruky

Holandská vláda sa snaží zabrániť kybernetickým útokom počas marcových volieb

24.01.2017 13:26

Holandská vláda spolupracuje s politickými stranami, aby spolu predišli kybernetickým útokom počas nadchádzajúcich marcových parlamentných volieb.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 23156x
Priemerná čítanosť článkov: 1007x

Autor blogu

Kategórie