Založ si blog

Počty nepustia.

             Počty určené prajným aj neprajným. Je to tak, počty nepustia. Posledné prieskumy naznačujú, že sa k voľbám nechystá niečo vyše 20% voličov. Nemajú vraj koho voliť. No aj tak sa dá. Ale dá sa aj inak, voliť, prejaviť svoju vôľu že nesúhlasím so súčasným politickým systémom a jeho terajšími a navrhovanými reprezentami stávajúcich politických zoskupení. Ak tento elektorát voliť nepôjde, nik sa oficiálne ich názor nedozvie. Je totiž veľmi ťažko uveriť, že títo občania sú bez akéhokoľvek názoru na veci verejné. Je veľkou chybou, ak už rezignovali na ich pozitívne ovplyvňovanie. Pevne verím a dúfam, že zmenia svoje rozhodnutie a prídu voliť a podporia tak ostatných protestujúcich a ich sympatizantov / počet odhadujem na 15-20% / tým, že budú  hlasovať podľa svojho presvedčenia. Veď aj nesúhlas je hlas do štatistiky. Bude to prvé referendum o sile ulice a to bez pravice aj ľavice. Neplatné hlasovacie lístky to potvrdia.

              Prežil som 28 rokov v armáde bez členstva v KSČ. V armáde som prežil len preto, že som sa ako technik dobre vyznal vo svojej práci, inak by ma dávno vyšmarili, lebo som bol veriaci ale v politiku KSČ neveriaci, za čo som mal veľa nepríjemností. Bol som spolu s manželkou na prvých mítingoch “ nežnej “ a to dokonca v uniforme, veril som vtedy v definitívnu porážku socializmu, ktorý je nereformovateľný. Bol to veľký omyl. Nie som členom žiadneho politického zoskupenia. Nepatrím k žiadnej záujmovej skupine. Som však hrdý na to, že som bol vždy a vždy aj zostanem demokrat ale zároveň aj odporcom všetkých izmov, bez inklinovania k ľavici, pravici, či stredu. Som vyznavačom priamej demokracie, a aj keď je to zatiaľ pre mnohých len utópia, ja verím, že si ju jednoduchí ľudia raz presadia. Len to je pre nich záruka, že sa raz budú mať lepšie a zbavia sa akýchkoľvek príživníkov. Takými politické zoskupenia určite sú a preto jak ony, tak ako aj celý súčasný prehnitý politický systém patria na smetisko dejín. Ja ľudí delím len na dobrých a zlých. Tých posledných viem vycítiť na sto honov. Takí sa nájdu vo všetkých politických zoskupeniach. Najhorší sú však tí, čo ľuďom permanentne klamú a voči ním smeruje moja kritika. Najmenšieho z najmenších, až sa z neho stane napokon politický trpazlík nespomínam často preto, že to je vlastne aj tak politická mŕtvola, ktorá už nemá reálny vplyv na politické dianie. Pánsúdruh Lenon Malý však bohužiaľ áno, preto som napísal článok s názvom “ Ficoiáda II. „. A bohužiaľ na škodu nás všetkých nás vedie a bude viesť nesprávnym smerom. Apropó, kamže to smeruje šipka v logu Nesmeru-SD, žeby doprava ? Ale veď je to opačným smerom ako hlása ich vodca. Som sklamaný z toho, že je ešte na Slovensku toľko podporovateľov spiatočníctva.

           Od novembra 1989 ubehlo 22 rokov. Jedna generácia už doplatila na experimenty doterajších politikov a ich sľuby o lepších zajtraškoch. A to boli vo vláde červení, modrí aj bieli. Jediným výsledkom ich činnosti sú tučné kontá v bankách a ich vyhýbavé pohľady svedčiace o nie najčistejšom svedomí. Chovajú sa voči nám ako novodobí nábobi, nová verchovka. Čím budú dlhšie pri korytách, tým viac budeme chudobnieť a s nami aj naše úbohé a ťažko skúšané Slovensko. Klesajúce rejtingy Slovenska ale aj niektorých veľkých spoločnosti neveštia do budúcnosti nič dobrého. Žiadny zázrak nečakajte ani od pánasúdruha Lenona Malého. Čudujem sa, že sa pri stále sa zväčšujúcej ekonomickej kríze nielen v Európe tak hrnie do vlády. Žeby mu už tak veľmi chýbala moc ? Ľudia dobrej vôle, nedopusťte, aby vám ukradli  budúcnosť !

Krajina, kde orly tatranské nelietajú . . .

14.05.2012

Často sa hovorí o nás Slovákoch, že sme národ holubičí. Je to zrejme chabý pokus vykresliť nás ako nositeľov miernych pováh a dobrosrdečnosti. Možno je to tak a možno je to inak. Ak sme viac »

Dobrý deň, Slovensko.

04.04.2012

Vzdialené nejasné obrysy bielych vrcholkov hôr sa strácajú v modravom opare ovenčené zlatistými lúčmi jarného slnka, drozdy veselo spievajú zamilované piesne v bláznivom ošiali chvatného viac »

Genocída morálky a zdravého rozumu.

01.04.2012

Rok 2012, presnejšie 21.12.2012 má vraj podľa kalendára Inkov nastať koniec sveta. Mám veľké nutkanie si myslieť, že u nás už nastal teraz, aspoň čo sa týka slobody myslenia, rovnosti pred viac »

Bundestag, Spolkový snem

Nemecký a francúzsky parlament chcú užšie spolupracovať

21.09.2018 06:15

Spoločné parlamentné zhromaždenie by malo vzájomnú spoluprácu postaviť na inštitucionálnu úroveň.

polícia, usa

Pri streľbe v americkom štáte Maryland zahynuli štyria ľudia

21.09.2018 06:08

Zamestnankyňa distribučného skladu zastrelila troch svojich kolegov a následne obrátila zbraň proti sebe.

sója - strukoviny

USA počas leta ovládli dovoz sóje do Európy

20.09.2018 22:00

Spojené štáty sa stali hlavným dodávateľom sóje do Európy, pričom dosiahli 52-percentný podiel v porovnaní s vlaňajšími 25 percentami.

Gibraltár

Španielsko chce do októbra dosiahnuť dohodu s Britániou ohľadom Gibraltáru

20.09.2018 21:58

Gibraltár, zámorské teritórium Británie na južnom cípe Pyrenejského polostrova, opustí EÚ spoločne s Britániou budúci rok 29. marca.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 24846x
Priemerná čítanosť článkov: 1080x

Autor blogu

Kategórie