Založ si blog

Odsudzujem. . . . .

          Požiadavky protestujúcich sú legitímné. Na Slovensku musí prísť čo najskôr k zásadným spoločenským a politickým zmenám. Situácia sa pomaly stáva neudržateľná, protestujúci sa začínajú radikalizovať. Nie som zástancom násilných akcií. S plnou rozhodnosťou odmietam akékoľvek fyzické násilie. Protestujúci by sa mali vyjadrovať len verbálne. Je správne, že sa organizátori protestov snažia od násilností dištancovať. Ale dokedy sa im to bude dariť ? Súčasná vládna moc vrátane pána Lipšica by si mali uvedomiť, že radikalizmus protestujúcich bude rásť paralélne s odporom represívnych orgánov voči nim. Vyslovujem poľutovanie nad zranenými, nech sú z ktorejkoľvek strany. Zásah polície pred parlamentom pomocou vodného dela však pokladám za situácie, keď prevládajú kruté mrazy za neprimeraný až hlúpy. Dôkazom boli zábery TV TA3 na protestujúceho zčasti obaleného ľadom. Hádzané kocky na policajných ťažkoodencov určite neboli príjemné, údajne sa zranil jeden policajt. Boli však na akciu adekvátne vystrojení, vedeli, do čoho idú. Vodné delo však pôsobilo akom keď sa ide na komára kanónom.

           Policajný zbor si len pred pár dňami nalepoval na svoje vozidlá honosný nápis “ Pomáhať a chrániť „. Ale preboha koho ? Horných desaťtisíc alebo nás jednoduchých ľudí ? Načo platíme dane ? Aby  nás len šikanovali ? Prípadov z cestných kontrôl, rôznych iných represívnych akcií zásahových jednotiek, protiprávne jednajúcich vyšetrovateľov a ich arogantné správanie voči vyšetrovaným podozrivých ale aj svedkom, nečinnosť vnútornej inšpekcie ako aj útvaru boja proti korupcii, značnej korupcii na krajských aj okresných riaditeľstvách, absolútne neschopný Policajný prezident, konajúci veľa krát protiprávne a z ktorého sa smejú už aj dvrabce na streche je nad slnko jasné, že ryba smrdí od hlavy. Ani korupcia, ani mafiánstvo nie je na ústupe. Jeniné pozitívum je, že je menej mŕtvych na cestách  a menej dopravných nehôd / čo vôbec nie je zásluha prevencie polície, ale represií voči vodičom a zvláštnej metódy pána Spišiaka, keď väčšina dopravných nehôd bez zranenia alebo smrti preklasikovávajú na spôsobenú škodu /. Apropó, čo je s jeho slávnou metódou hodnotenia po vzore základných škôl na ktorej pracoval celé dva roky a ktorej jediný výsledok sú viacmiliónové odmeny.

           Polícia nedávno udelovala v decembri a aj v januári svojim príslušníkom štedré odmeny. Dostali ich aj tí, čo by mali za porušovania zákonov odísť od policajného zboru. Nestáva sa tak, lebo Ministerstvo vnútra má akýsi zvláštny vnútorný predpis, ktorý umožňuje policajtov – delikventov riešiť disciplinárne, teda ani nie personálne. Ak aj niektorý policajt je prepustený zo zboru, tak je to len za veľmi ťažké prípady ako požitioe alkoholu počas služby, alebo násilná trestná činnosť ako vraždy, prepady bánk a pod.

           V súčasnosti má policajný zbor 27 000 ľudí, z toho 25 000 policajtov vo výkone. Keby ich trestná činnosť bola riešená nekomromisne, zostalo by v zbore snáď niekoľko stovák policajtov. Je sa čím chváliť, pán Lipšic ? Je lepšie mať za podriadených poloblbov, ktorý poslúchajú na slovo, alebo inteligentných a charakterných ľudí s vysokým stupňom morálky, ktorí by z Policajného zboru spravili do dôsledkov to, čo nosia dnes policajné autá  na bokoch: “ Pomáhať a chrániť “ ale všetkých občanov slovenska. Pán Lipšic, nestačí vaše sympatie k protestujúcim kauzy Gorila len proklamovať a následne si ich volať na koberček. Všetci vieme, že oficiálna časť protestu v Bratislave skončila na námestí SNP, čo sa dialo  potom, nie je v zodpovednosti organizátorov. Nehaňte ľud môj – povedal by klasik. Raz sa všetci budeme na poslednom súde zodpovedať za svoje činy, a  to platí aj pre kresťanských poltikov. Môže mu však predchádzať svetský súd   K protestujúcej mladej generácii by sa mali čo najskôr pridať všetky vrstvy obyvateľstva na čele so svojou mladou intelektuálnou elitou. Tlaky na smrdutých a plesnivých politikov, zasvinených korupciou, lobizmom a rodinkárstvom treba zvyšovať. To sa podarí len keď protestujúcich na námestiach bude viac a viac. Najúčinnejšie by bolo zvolať veľký celoslovenský protest do Bratislavy a žiadať vypísanie predčasných volieb na september 2012 a priamu demokraciu. Arogantná moc musí ustúpiť vôle ľudu !

Krajina, kde orly tatranské nelietajú . . .

14.05.2012

Často sa hovorí o nás Slovákoch, že sme národ holubičí. Je to zrejme chabý pokus vykresliť nás ako nositeľov miernych pováh a dobrosrdečnosti. Možno je to tak a možno je to inak. Ak sme viac »

Dobrý deň, Slovensko.

04.04.2012

Vzdialené nejasné obrysy bielych vrcholkov hôr sa strácajú v modravom opare ovenčené zlatistými lúčmi jarného slnka, drozdy veselo spievajú zamilované piesne v bláznivom ošiali chvatného viac »

Genocída morálky a zdravého rozumu.

01.04.2012

Rok 2012, presnejšie 21.12.2012 má vraj podľa kalendára Inkov nastať koniec sveta. Mám veľké nutkanie si myslieť, že u nás už nastal teraz, aspoň čo sa týka slobody myslenia, rovnosti pred viac »

mh17, lietadlo, vrak, zrekonštrukovaný vrak,

Lietadlo na východe Ukrajiny zostrelila ruská protivzdušná brigáda, tvrdia vyšetrovatelia

24.05.2018 11:47

K zostreleniu lietadla došlo ešte v roku 2014, Rusko akékoľvek obvinenia dlhodobo odmieta.

Šamorín, škola

Na Žitnom ostrove chýba slovenská škola

24.05.2018 11:47

Ak chcú rodičia z Rohoviec a okolitých obcí na južnom Slovensku, aby sa ich deti vzdelávali v slovenskom jazyku, musia cestovať autobusom do školy 45 minút.

facebook, sociálna sieť

Facebook sa nechystá odškodniť Európanov za zneužitie ich dát

24.05.2018 11:35

Nešlo totiž o citlivé bankové údaje, uviedla v stredu firma prevádzkujúca rovnomennú sociálnu sieť.

Británia Skripaľ Julija Skripaľová

Overme, že Skripaľová poskytla rozhovor dobrovoľne, vyzýva Kremeľ

24.05.2018 11:18

Julia Skripaľová poskytla agentúre Reuters exkluzívny rozhovor, v ktorom povedala, že "je rada, že prežila pokus o vraždu."

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 24574x
Priemerná čítanosť článkov: 1068x

Autor blogu

Kategórie